Як вам наш новый дизайн?
Результати
Консультант

Поставте запитання


Пенсійний калькулятор

Сплатити пенсійні внески

НАПФА

Фізична особа - приватний підприємець

З першого жовтня 2008 р. з урахуванням нового розміру мінімальної заробітної плати в країні до страхового стажу підприємця, який сплачує єдиний податок у максимальному розмірі 200 грн., зараховуватиметься лише 14 днів на місяць.

Підприємцям, види діяльності яких передбачають менший розмір єдиного податку, до страхового стажу відповідно зараховується ще менша кількість днів. З огляду на постійне зростання мінімальної заробітної плати до страхового стажу підприємця зараховуватиметься все менший період часу, порівняно із календарним. Через це підприємцям, які сплачують єдиний податок, для отримання права навіть на мінімальну пенсію за віком, яка встановлена на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, необхідно працювати набагато більше років, ніж звичайному найманому працівнику.

Таким чином, для забезпечення себе гідною пенсією підприємець, який обрав спрощену систему оподаткування, повинен або здійснювати доплати Пенсійному фонду України, або сплачувати внески до обраного недержавного пенсійного фонду.

Переваги для накопичення коштів на пенсію такими підприємцями саме через участь у недержавному пенсійному фонді: